Jurbarke pagerbs žuvusių žydų atminimą

1
min read

Jurbarke pagerbs žuvusių žydų atminimą

Wed, 2017-02-01 03:23
Posted in:

               Sausio pabaigoje Jurbarko rajono savivaldybės taryba pritarė bendradarbiavimo sutarčiai tarp savivaldybės, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės ir Naujojo meno kolegijos CAN iš Izraelio dėl projekto „Sinagogų aikštės memorialas“ įgyvendinimo.             

Jurbarke, Kauno gatvėje, kur anksčiau stovėjo viena gražiausių Europoje medinių sinagogų, bus pastatytas memorialas vietos žydams atminti. Skulptorius Davidas Zundelovitch'ius sukūrė projektą, vaizduojantį Nemuno bangas ir medinę sinagogą. Jas ketinama nukalti iš pilko ir juodo bazalto. Memoriale bus iškaltos kadaise Jurbarke gyvenusių žydų vardai ir pavardės bei juos gelbėjusių žmonių vardai. Įrašai bus daromi anglų ir hebrajų kalbomis. Mero Skirmanto Mockevičiaus teigimu, kolegija taip pat apsiėmė surinkti lėšų šiam memorialui.            
             Prieš Antrąjį pasaulinį karą Jurbarke gyveno 3–4 tūkst. žydų. „Nenorime, kad tai būtų kapinių memorialas, norime, kad tai būtų memorialas jaunimui, žmonėms, kad matytųsi mūsų bendruomenės bendras atminimo paminklas“, – tvirtino meras. Pagal sumanymą, memorialas turi būti pastatytas per aštuonis mėnesius nuo sutarties pasirašymo. S.Mockevičius vylėsi, kad rudenį jis jau stovės Jurbarke.


 Paruošta pagal BNS informaciją.

FB Lietuva senose fotografijose nuotraukos.