Žemaitukai pasirodė tvirtesni už raitelį

Žemaitukai pasirodė tvirtesni už raitelį

ср, 2016-10-12 08:27
Posted in:
Angelė DIGAITYTĖ

             Nerimstantis keliautojas iš Žemaitijos Vaidotas Digaitis vėl buvo žygyje. Šįkart jis ketino nujoti nuo Baltijos iki Japonijos jūros krantų ir nunešti dovanų Baltijos jūros gintarą.

         Nerimstantis keliautojas iš Žemaitijos Vaidotas Digaitis vėl buvo žygyje. Šįkart jis ketino nujoti nuo Baltijos iki Japonijos jūros krantų ir nunešti dovanų Baltijos jūros gintarą.
         Žemaitukų žirgų augintojas V. Digaitis, žemaitišku atkaklumu populiarindamas senuosius Lietuvos žirgelius, žinomus jau nuo VI–VII amžiaus, padėjusius lietuviams karų ir priespaudų metais, jau iki naujausio žygio buvo nujojęs beveik 10 000 kilometrų, aplankęs dešimtį Europos šalių. Raitelį nuo pat pirmosios kelionės ištikimai lydi žirgas Ceklis. 2010 m. Vaidotas dalyvavo „2000 km istorijos“ žygyje, kuriame dešimt raitelių žemaitukais nujojo 2000 kilometrų iki Juodosios jūros ir ties Ukrainos Očiakovo miesteliu žirgus pagirdė sūriu vandeniu, taip patvirtindami legendą, kad Vytauto Didžiojo žirgai gėrę Juodojoje jūroje. Jau pirmajame žygyje įrodyta, kad žemaitukų veislės žirgai yra itin ištvermingi ir sumanūs. Po šio žygio žygeivis kartu su kitais bendražygiais buvo pakviestas į Pasaulinę ilgų distancijų raitelių gildiją. Jos nariai kelionėje praleidžia net ir penkerius metus, įveikia sudėtingiausias trasas. 2011 m., pagerbdami Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto meilę Barborai Radvilaitei, V. Digaitis su kitais raiteliais jojo „Meilės keliu“ į Krokuvą. Kelionėse įgijęs daug patirties, 2012 m. ištvermingas žemaitis ryžosi vienas su dviem žemaitukais apkeliauti Baltijos jūrą. Per penkis mėnesius nujojo 6000 kilometrų – per Lenkiją, Vokietiją, Daniją, Švediją, Suomiją, Rusiją, Estiją, Latviją. Grįžęs iš tokios didelės ir sunkios kelionės Vaidotas nenurimo. 2014 m. žiemą su dviem žemaitukais, pakinkytais į lietuviškas roges, jis dalyvavo norvegų šventėje Norvegijoje, po to pats dvejus metus iš eilės organizavo kelionę žemaitukais kinkytomis rogėmis į Vilniaus Kaziuko mugę. Žemaitis raitelis buvo ir vienas iš pernai įvykusio žygio aplink Lietuvą sumanytojų. Tąkart keliauninkai įveikė apie 1700 kilometrų.
        Praėjusią žiemą V. Digaitis ėmė ruoštis naujam žygiui, turėjusiam tapti jam viso gyvenimo svarbiausiuoju. Vaidotas nebegali be žirgų, be žygių. Tik jodamas, būdamas gamtoje, jis atranda vidinę ramybę.
       Puikiai apsirūpinęs kelionei, atsisveikinęs su artimaisiais balandžio 27 dieną jis su savo ištikimaisiais bičiuliais žemaitukais žirgais Ąžuolu ir Cekliu iškeliavo iš savo namų Laukuvoje (Šilalės raj.). Balandžio 28 dienai auštant, pasveikinęs saulę Šventojoje, prisirinkęs Lietuvos pakrantės aukso – gintaro – Vaidotas nujojo paplūdimiu aiškiai žinodamas savo kryptį – rytai. Per Latviją pasiekęs didžiausią pasaulio valstybę Rusiją, laukuviškis, jodamas nuo vakarinės šalies sienos iki rytinės, pasiryžęs įveikti per 10 000 kilometrų. Keliavęs tris mėnesius, žygyje sutikęs savo penkiasdešimtmetį, Vaidotas persikėlė per Volgą ir, siekdamas išvengti Uralo kalnų, jojęs link Altajaus. Žygeivis beveik visą kelią jautėsi puikiai, buvo labai patenkintas kelione, pakeliui sutikęs daug gerų žmonių, kurie jį ir pamaitino, ir priėmė nakvynės, ir dar pinigų dovanojo. Japonijos jūrą keliautojas planavo pasiekti per dvejus metus.
           Deja, žygis baigėsi Čeliabinsko srityje. Jis buvo nutrauktas dėl sušlubavusios Vaidoto sveikatos. Pasirodo, šį kartą žirgelių žemaitukų sveikata ir ištvermė buvo stipresnė už raitelio. 
           Ačiū Jums visiems, kurie šiame žygyje palaikėte, padėjote, tikėjote Vaidotu.