Prasidėjo Piliakalnių metai

1
min read

Prasidėjo Piliakalnių metai

Tue, 2017-01-03 03:49
Posted in:

           

            Seimas dar 2015 metų birželį  priėmė nutarimus, kuriais 2017-ieji paskelbti Piliakalnių, o 2018-ieji - Vydūno metais.
            2017 metus skirti piliakalniams nutarta atsižvelgiant į tai, kad „piliakalniai, prie jų esančios gyvenvietės, šventvietės, kapinynai, pilkapiai, senieji keliai yra lietuvių tautos tapatumą stiprinančios vertybės, ir į tai, kad daugelio jų reikšmė iki šiol neįsisąmoninta, o apsauga nepakankama“. Piliakalniai yra baltų kultūros ir ankstyvosios Lietuvos valstybės simbolis, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo liudijimas ir tautinio atgimimo sąjūdžio įkvėpimo šaltinis.  
            Anot  Lietuvoje gausu piliakalnių – kalvų, ant kurių kadaise stovėjo pilis.  Archeologai iki šiol labiau žvilgsnį kreipė į Aukštaitijos ir Dzūkijos praeitį menančius piliaklnius, o Žemaitija ir mažoji Lietuva slepia dar labai daug paslapčių. 
            Ar žinojote, kad daugiausia piliakalnių yra Šilalės rajone?  O kad vienas pirmųjų moksliškiau tyrinėtų piliakalnių buvo Darbutų piliakalnis, dar vadinamas Bielskio kalnu, stūksantis Raseinių rajone? Jį 1886 m. kasinėjo Tadas Daugirdas (1852-1919). 86,5 kv. m. plote rasta  kultūrinis sluoksnis, radinių.  Tačiau platesni Žemaitijos piliakalnių žvalgymai ir tyrinėjimai atlikti tik XX a. 
           Paskelbus 2017 m. Piliakalnių metais, jiems turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Tikėtina, mus nustebins daugybė archeologų atradimų.