Denisas Nikitenka
Žardės piliakalnis
Klaipėdos mieste. Kuršo dalybų akte 1253 m. paminėta pilis Sarde. Buvo pagrindinė vikinginio laikotarpio prekybos centro (tripolio) pilis su gyvenvietėmis ir gamybos bei amatų zonomis. Koordinatės: N55°39’08.6"; E21°12’26.7" (WGS)
Eketės piliakalnis
Klaipėdos rajone. Vieną didžiausių aikštelių Lietuvoje turintis piliakalnis. Patvenkus Eketės upę dalis šlaitų nuardyta, tačiau pagal struktūrą priklauso žemaičiuose vadinamam „bliūdkalnių“ tipui. Pirmą kartą paminėta pilis 1253 m.: Akitte, Akutte. Spėjama, kad dėl gynybinės struktūros formos, buvusios panašią į akį. Koordinatės: N55°47'31.2"; E21°10'48.0" (WGS)
Purmalių piliakalnis
Klaipėdos mieste. Unikalus dėl savo „satelito“: greta esančios archajiškos paleoastronominės stebyklos su akmenų sistema. Pavadinimas šifruojamas iš kuršių kalbos „purvs“ (purvas, dumblas) ir „mala“ (kraštas). Kuršo dalybų aktuose neminimas. Koordinatės: N55°46’14.6"; E21°08’16.8" (WGS)
Laistų piliakalnis
Klaipėdos rajone, visiškai šalia uostmiesčio teritorijos. Totaliai apleistas. 1253 m. užrašyta pilis Lassiten. Sudarė tripolį su Žardės, Gibišių ir Laistų pilimis: kuršių protomiestą ankstyvaisiais viduramžiais. Koordinatės: N55°38'45.4"; E21°13'03.5" (WGS).
Gibišių piliakalnis
Klaipėdos mieste. Trečiasis buvusio galingo vikinginio prekybos ir amatų centro (Žardė, Laistai, Gibišiai) pamaryje objektas. Sunaikintas. Nukastas piliakalnis raudonuoju sovietmečiu statant „Draugystės“ geležinkelio mazgą.
Dovilų piliakalnis
Klaipėdos rajone. Nuostabus piliakalnis Minijos pakrantėje su daugybe legendų apie kunigaikštį Dovilaną, prasmegusius dvarus, lobius etc. Deja, nei kuršių gyvenvietė, nei kapinynas iki šiol nerasti, tad apie šių pilėnų materialinę kultūrą nežinome nieko. Kuršo dalybų akte neminimas. Koordinatės: N55°39'47.7"; E21°20'16.1".
Sudmantai (Jakai)
Klaipėdos rajone, šalia Jakų žiedo. Ne piliakalnis, bet vokiečiai savo žemėlapiuose jį taip vadino. Mįslinga ir sunaikinta senovės pasaulio vieta. Buvo du žiedai, gynybiniai pylimai, matyti tik vienas. Mokslininkai iki šiol nėra davę aiškaus atsakymo, kas tai? Metraščiuose neminima. Koordinatės: N55°42'57.7"; E21°13'52.7" (WGS).
Kukudros piliakalnis
Klaipėdos rajonas. Taip, Kretingalėje baras-kavinė ne šiaip pavadintas „Kukudra“. Buvo tokia Pilsoto kuršių pilis. Bet nukasė piliakalnį XIX a. pabaigoje. Manoma, kad pilis stovėjo toje vietoje, kur dabar golfo aikštynas, ties administraciniais pastatais.
Pois ir Mutene
Iki šiol nerastos (arba jau negrįžtamai sunaikintos) Pilsoto žemės piliavietės. Archeologai iki šiol nesėkmingai bando jas rasti.
Kalotės piliakalnis
Dar viena dingusi Pilsoto pilis: Kalotės. Klaipėdos rajone. 1253 m. Kuršo dalybų akte minima pilis Calaten. Spėjama, kad ji buvusi arba Kalotės ežero saloje, arba pusiasalyje, ir ilgainiui nugrimzdusi po vandeniu.
Kukuliškų piliakalnis
Karklėje. Pilsoto piliakalnių pagrandukas: naujai rastas (2016 m. vasaros pabaigoje) vikinginio laikotarpio piliakalnis Baltijos pajūryje, Kukuliškų miške. Jame aptikta lipdytos keramikos, molio tinko iš pastatų, gintaro dirbinių bei žaliavos. Metraščiuose neminimas.